Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vaše osobní údaje chráníme.

názory pacientů

Názor pacientky, 

která byla léčena krytím Enluxtra v průběhu sedmi týdnu.

rozhovor N 540 x 291

 

Paní N., (60 let), byla hospitalizována na LNP Mariánské Lázně pro recidivující bércové vředy na obou dolních končetinách. Při přijetí měla pacientka bolesti dolních končetin, kvůli ranám byla imobilní, ani psychicky ani fyzicky se necítila dobře. Enluxtra v době rozhovoru byla používána u paní 7 týdnů.

 

- Jaký je Váš celkový pohled na Enxluxtru?

 

Paní N: Je to velmi šikovná věc. Předtím, než jsem ji začala využívat, to bylo strašné. Nohy se mi nechtěly vůbec hojit, chodila jsem od doktoru k doktoru, už jsem nevěděla, co s tím. Snažila jsem se s tím naučit žít, říkala jsem si, že to třeba patří k cukrovce, kterou mám, ale nešlo to. Až teď chápu, že se s tím učit žít nebudu muset.

 

- Enluxtru Vám na rány přikládají již osmým týdnem. Než se tak stalo, měla jste bolesti. Jak je to vlastně v současné době?

 

Paní N: Ze začátku byl rozdíl minimální. Již při druhém převazu byl sice rozdíl znatelný na pohled, ale bolesti ustupovali prvních pár dní velmi pomalu. Během druhého týdne jako kdyby se stal zázrak, bolesti ustupovali každým dnem víc a víc, a dnes? Dnes jsem zcela bez bolesti.

 

- Při převazu Vám sestřičky rány ukazují, popisují. Je to veliký rozdíl nyní v porovnání se začátkem léčby?

 

Paní NAno. Rány jsou menší, jako kdyby se „stahovaly“. Nejsou tak moc povleklé jako dřív, bylo mi i nepříjemné se na to dívat. Teď jsou to takové čisté, celkově nohy vypadají lépe. Mají takovou zdravou barvu, a hlavně se už nedělají žádné nové rány.

 

- Jak celý proces péče o rány probíhá z Vašeho hlediska?

 

Paní NJe to super. Předtím mi sestřičky převazovali ty nohy každý den. Teď to není vůbec nutné, Enluxtra tahá všechno špatné z rány. Teď stačí převázat jednou za týden. Sestřička přijde, ránu odkryje, zkontroluje, kolik toho čtvereček z rány „vytáhl“. Pak nohy očistí, Enluxtru přiloží, zaváže a je to. Až mě pustí domů, myslím, že to zvládnu lehce i já.

 

- Jak se dnes cítíte?

 

Paní NMoc dobře. Už nemusím myslet jen na moje bolavé nohy, už se netočí všechno jen kolem ran, které mám na nohách. Nebolí to, hojí se to, můžu se na Enluxtru stoprocentně spolehnout. Jsem pozitivně naladěná, už se těším, až se mi nohy uzdraví úplně, což tímhle tempem bude raz dva.