Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vaše osobní údaje chráníme.

Silně exsudující rány

Enluxtra je schopná léčit silně exsudující rány bezbolestně, rychle a levně. Stejně tak, jako i jiné druhy ran. 

Sendvičé ze superabsorpčních krytí.

Zvládání exsudátu u silně exsudujicich ran je velkým problémem. Ale my máme pro Vás příjemné překvapení. Krytí Enluxtra nabízí jedinečnou výhodu - Vy můžete skládat jich jako sendvič. Doslova: můžete umístit dva (nebo více! ) krytí na sebe, abyste vytvořili „hromádku“, a zvětšili tímto jednoduchým způsobem absorpční kapacitu.

Postupujte takto:
1. Sloupněte a zlikvidujte potištěný podkladový film z prvního krytí Enluxtra;
2. Položte druhou Enluxtru na první „oloupanou“ ( jako sendvič ).
3. Aplikujte tento "sendvič" na ránu.

Podívejte se na toto krátké demo-video.

 Ale «sendvič» je příliš tlustý ?!
Jednoduchá odpověď – ořízněte ten «sendvič». Krytí Enluxtra lze oříznout tak, aby se vešlo do úzkých míst (viz například zde), stejně snadno lze ořezat i «sendvič» ze dvou krytí Enluxtra!
Tento přístup je obzvláště efektivní, když chcete dosáhnout větší absorpční schopnosti, ale nemůžete použít větší krytí z důvodu prostorových omezení. 
BONUS: poskládané na sebe krytí Enluxtra dodávají tlumení, které je nezbytné pro dekubity! Takový „polštář“ zůstává měkký i když je plně nasycený exsudatem.

«Sendvič» ze dvou krytí Enluxtra může absorbovat tolik kapaliny (fyziologický roztok, který je podobný exsudátu), kolik se vejde do standardní nádoby NPWT.

Další video názorně ukazuje vstřebávací schopnost dvou vrstev krytí Enluxtra ve srovnání s podtlakovou technologii NPWT:

 

V případě silně exsudujících ran musíte se striktně dodržovat základních pravidel. V případě nejasností můžete podívat na širší obrázkový návod. Když se nenajde odpověď i v tomto případě, tak pošlete nám email info@enluxtra.eu nebo zavolejte +420773253019.