Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vaše osobní údaje chráníme.

Polski

 

Dlaczego ENLUXTRA jest tak wyjątkowa

Pierwszy „inteligentny” samoadaptacyjny opatrunek 

 

ENLUXTRA to „inteligentny” opatrunek z funkcją samoregulacji,

stworzony z wysoko absorbujących włókien, które zapewniają szybkie wchłanianie i nawilżanie.

Dzięki swojej zdolności samoregulacji i możliwości szybkiego wchłaniania produkt ENLUXTRA

jest odpowiedni dla różnego rodzaju ran, zranień w różnych fazach oraz w przypadkach

zarówno minimalnego jak i  maksymalnego wysięgu rany.

DSC_0110

 

 

Goi

także trudno gojące się rany

Zapobiega
 odleżynom szybko i skutecznie

Oszczędza
 czas i pieniądze

Ułatwia

proces gojenia ran

 

 

Dzięki swojej zdolności samoregulacji i możliwości szybkiego wchłaniania produkt ENLUXTRA jest odpowiedni dla różnego rodzaju ran, zranień w różnych fazach oraz w przypadkach zarówno minimalnego jak i  maksymalnego wysięgu rany.

 

gif_CZ_final

 

Cechy produktu:

- Funkcja samoregulacji produkt posiada zdolność samodzielnej zmiany funkcji z nawilżającej na  wchłaniającą i odwrotnie. Opatrunek samodzielnie dostosowuje swoje właściwości zależnie od aktualnego stanu rany.

- Najlepsza zdolność wchłaniania oraz zatrzymywania płynu bez wysuszania rany

- Skuteczne zapobieganie maceracji i wysuszaniu rany

- Skuteczne naturalne i autolityczne oczyszczanie rany oraz bezbolesne usuwanie strupa

- Zdolność rozpoczęcia procesu gojenia głębokich, uporczywych lub długotrwałych ran

- Zdolność leczenia ran za pomocą biologicznej technologii i bez zbędnego stosowania innych środków medycznych

- Łatwe zdejmowanie opatrunku

 

Sposób użycia opatrunku ENLUXTRA

----------------------------

OPINIE EKSPERTÓW

____4311899Caroline Fife, MD

Konsultantka Kliniki Leczenia Ran w Szpitalu St. Luke’s, The Woodlands, Texas, USA

 

Jednym z głównych problemów, z którymi się zmagamy w trakcie gojenia ran, jest znalezienie odpowiedniego sposobu nawilżenia rany – tak aby nie była ani zbyt sucha, ani zbyt mokra. Z każdą zmianą stanu rany powinniśmy dobrać odpowiedni opatrunek, tak aby rana się skutecznie zagoiła. 

Produkt ENLUXTRA ma wyjątkową zdolność dostosowania się do stanu rany, niezależnie od jej kondycji w danym momencie. Dzięki swojej samoregulacji opatrunek ENLUXTRA jest przyjemniejszy i łatwy w obsłudze dla pacjenta. Produkt ENLUXTRA nie przylepia się do rany, a jego aplikacja jest prosta i wygodna.

Opatrunek ENLUXTRA jest również zdecydowanie łatwiejszy w aplikacji w porównaniu do produktów stosujących metodę komórkową – opartych na tzw. „skórze syntetycznej”. Tego typu produkty są znacznie bardziej kosztowne, używa się ich głównie w celu zapobiegania chirurgicznym przeszczepom skóry. Ponadto jeśli te opatrunki stają się zbyt mokre lub też zbyt suche nie leczą w pełni ran. Kiedy w 1998 roku zaczęłam używać produktów biologicznych, testuję wszystkie opatrunki dostępne na rynku, tak aby znaleźć ten najlepszy. W ten sposób dotarłam do produktów ENLUXTRA, które okazały się strzałem w dziesiątkę.  Łatwa, wygodna aplikacja plastrów, ich przystępna cena, a także wyjątkowa metoda leczenia ran sprawiły, że teraz sięgam już tylko po ten produkt.  Produkty ENLUXTRA są zdecydowanie najlepsze spośród wszystkich, które do tej pory przetestowałam.

 

  

Jak działa opatrunek ENLUXTRA

 

W obecnych czasach leczenie ran jest często czasochłonne i kosztowne. Koszty leczenia przewlekłych odleżyn sięgają tysięcy euro. W związku z tym nasuwa się pytanie: dlaczego dzisiejsza medycyna znajduje się w takiej sytuacji?

 

Rana i jej rozwój to skomplikowany i dynamiczny proces. Stan rany się ciągle zmienia pod wpływem wielu wewnętrznych oraz zewnętrznych czynników. Obecnie młodych lekarzy uczy się, że każde kolejne stadium rozwojowe rany wymaga nowego opatrunku. Na suche rany jest zapotrzebowanie na opatrunki nawilżające, aby rana nie uległa wysuszeniu. Na mokre rany wydzielające wysięk należy – natomiast – stosować opatrunki absorbujące. Dlatego na rynku jest dostępnych wiele rodzajów specyficznych opatrunków. Katalog produktów z 2014 roku zawiera 700 nazw różnych opatrunków podzielonych na 12 grup – każda przeznaczona na inną fazę rozwojową rany.

 

W rzeczywistości nie istnieje jeden rodzaj ran – urazy stale ulegają nieoczekiwanym zmianom, i  co więcej, w wyniku wyżej opisanego postępowania leczenia goją się znacznie trudniej. Na przykład, jeśli pacjent cierpiący na wrzód cukrzycowy naruszy swoją dietę, stan rany ulega radykalnej zmianie już w ciągu jednej godziny – początkowo sucha rana zmienia się w wilgotną i zaczyna wydzielać wysięk, i pierwotny opatrunek już nie spełnia swojej funkcji; proces gojenia często zostaje wtedy zaburzony i stan rany się pogarsza. Obecnie lekarze starają się określić, jak rana będzie się zachowywać w ciągu najbliższych kilku godzin, aby było można ją skuteczniej wyleczyć. Dlatego skuteczność leczenia zależy w praktyce od lekarza, a nie od obiektywnych symptomów rany.

 

Znane są dwa rozwiązania tego problemu:

  1. Nieprzerwana obserwacja stanu i rozwoju rany w taki sposób, aby była możliwa natychmiastowa zmiana sposobu leczenia;
  2. Użycie „inteligentnego” produktu, który potrafi samodzielnie dostosować się do stanu rany.

 

Naukowcy pracujący nad polepszaniem produktu ENLUXTRA wybrali drugie rozwiązanie. Szczegóły dotyczące prac są dostępne na stronie https://www.enluxtrawoundcare.com/. Niżej znajduje się podsumowanie wyników trzyletniej pracy klinicznej:

  1. Zdolność produktu do przyspieszonego gojenia rany i zapobieganie dalszym komplikacjom u pacjentów zostały wielokrotnie udowodnione eksperymentalnie. Wyniki wielu badań klinicznych są opublikowane na stronach internetowych. Są na nich zademonstrowane zdolności opatrunku do leczenia ran, których nie udało się długotrwale wyleczyć innymi metodami gojenia. Uważamy ten fakt za najlepszy dowód skuteczności naszej metody.
  2. Dzięki temu, że opatrunek ENLUXTRA można stosować w leczeniu ran każdego rodzaju, prawdopodobieństwo komplikacji spowodowanych przez błąd lekarza znacząco się obniża. Opatrunek jest zdolny do nieinwazyjnego czyszczenia rany, a zatem znaczącego obniżenia potrzeby zastosowania chirurgicznych metod leczenia, antybiotyków czy drogich produktów enzymatycznych na powierzchniowe leczenie ran. Częstotliwość zmiany opatrunku (oraz związane z nimi wydatki) zmniejszają się 3-5-krotnie, ponieważ opatrunek ENLUXTRA można zostawić na ranie przez 5-7 dni. Co więcej, produkt ENLUXTRA oszczędza czas lekarzom odpowiedzialnym za leczenie danej rany, który może być wykorzystany na inne czynności.
  3. Dowiedziono, że opatrunek ENLUXTRA jest niewątpliwie najlepszym wariantem ochrony transplantów skóry metodą przeszczepu, bardzo dobrze chroni miejsce przeszczepu skóry oraz polepsza zdolność zrośnięcia się z pierwotną skórą. Jednocześnie leczenie opatrunkiem ENLUXTRA jest najlepszą metodą do przygotowania rany pod miejscem przeszczepu, co bywa skomplikowane. http://www.woundsresearch.com/article/evidence-intensive-autolytic-debridement-self-adaptive-wound-dressing

 

Czynniki takie jak starzejąca się populacja, wzrost liczby osób cierpiących na cukrzycę, choroby układu krążenia czy nadwagę prowadzą do nieuniknionego wzrostu państwowych wydatków na leczenie ran związanych z wyżej wymienionymi chorobami oraz do nieprawidłowego leczenia tych ran, jakimi są np. amputacje, sepsa czy inwalidztwo. Zastąpienie obecnego stosowania różnych produktów niegwarantujących pożądanych efektów uniwersalnym opatrunkiem ENLUXTRA, który jest odpowiedni na wszelkiego rodzaju rany, umożliwia znaczące oszczędzenie pieniędzy pacjenta na opatrunki, jak i pracy personelu lekarskiego.

 

Sposób użycia opatrunku ENLUXTRA