Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vaše osobní údaje chráníme.

Názory zahraničních expertů

Na území Spojených států krytí Enluxtra se používá již téměř 10 let. Krytí Enluxtra v USA nabízejí všichni distributoři a proplácejí všechny americké pojišťovny. Zde jsou zkušenosti amerických lékařů,

 

____4311899

Caroline Fife, MD
Primářka Oddělení pro hojení ran, Nemocnice St. Luke´s, The Woodlands, Texas, USA

Jeden z hlavních problémů, se kterým se při hojení ran potýkáme je nutnost udržet ránu vhodně zvlhčenou – aby nebyla příliš vysušená ani příliš mokrá. Pokaždé, když rána změní svůj charakter a tím pádem i požadavky na prostředí, ve kterém se nachází, jsme nuceni změnit typ obvazového materiálu, což je nehospodárné. Obvaz ENLUXTRA je schopný se přizpůsobit změnám v množství tekutiny, kterou rána produkuje a je díky tomu příjemnější pro pacienta. Zároveň se velmi lehce používá. Pro pacienty je často výměna obvazů stresující. Obvaz ENLUXTRA se na ránu nelepí a jeho aplikace je tedy komfortnější a jednodušší.

ENLUXTRA je také lepší ve srovnání s výrobky na buněčné bázi – tzv. syntetickou kůží, která stojí stovky dolarů a používá se, aby se zamezilo chirurgické aplikaci kožních štěpů. Bohužel pokud jsou příliš vlhké nebo příliš suché nesplňují už svoji funkci. Biologické výrobky používám od roku 1998 a za tu dobu jsem stihla vyzkoušet všechny obvazové materiály na trhu tak, abych našla ideální řešení, kterým se stala právě ENLUXTRA. Zároveň je levnější než veškeré materiály, které jsem do té doby využívala.

 

____8417660

 

Dr. Randall Wolcott, M.D.
Jihozápadní regionální centrum pro péči o rány, Lubbock, Texas, USA

Zaznamenali jsme pozoruhodná zlepšení stavu rány. Obvaz prokázal vynikající vlastnosti zejména v péči o kůži bezprostředním okolí rány. Odstranění obvazu bylo bezbolestné. Z naší zkušenosti navíc tento obvaz minimalizuje tvorbu biofilmu, čímž se snižuje nutnost provádět chirurgické zákroky odstraňující nekrotické tkáně. Měli jsme slibné výsledky s dlouhodobým použitím u pacientů s mírným množstvím výtoku při výměně jednou týdně. Jedině tento obvaz výrazně zjednodušil péči o rány a dovolil využívat jednoho typu krytí pro více typů ran – vykazujících jak minimální, tak těžkou exsudaci. Obvaz ENLUXTRA umožnil poskytovat konzistentně kvalitní péči během celého průběhu léčby na klinice tak v domácím prostředí.

 

____4913016

Gary Rothenberg, DPM, CDE, CWS
Vedoucí školitel postgraduálního vzdělání, lékař s atestací v podiatrii, Miami, Florida, USA

Certifikován Americkou radou podiatrické chirurgie a Americkou radou podiatrické ortopedie

Obvaz ENLUXTRA zjednodušil v mnoha ohledech naše protokoly péče o rány. Je to všestranný a účinný obvaz, který má použití pro mnoho různých typů ran. Některé z našich nejlepších výsledků jsme zaznamenali při použití krytí ENLUXTRA v kombinaci s pokročilými biologickými přípravky pro léčbu diabetických a venózních vředů.  

 

12

Narek Garukyan DPM 

Oddělení podiatrické medicíny a chirurgie 
Woodland Hills Medical Center, Californie, USA

 Samozřejmě, že jsme skeptičtí ke každému novému produktu, který přichází na trh. Pokud ale produkt přináší konkrétní klinické důkazy, skepticismus se rychle mění v důvěru. Obvaz ENLUXTRA je jednoduchý, ale vědecky pokročilý a účinný, což je kombinace, která podle mého názoru změní každého skeptika na obhájce.

     ____461856

Dr. Alison Garten, DPM, CPed
Místopředseda Americké asociace lékařek v podiatrii (AAWP)

Centrum klinické medicíny Kaiser Permanente Capitol Hill, Washington, USA

ENLUXTRA používám téměř rok. S tímto výrobkem mám zatím jen pozitivní zkušenosti. Dříve bylo obtížné se rozhodnout, který ze všech produktů, které jsou na trhu, budu používat, protože jich je opravdu hodně. Nyní mám ale přístup ke krytí, které dokáže cokoliv. ENLUXTRA má výborné absorpční schopnosti, podporuje autolytický debridement nekróz, a může být ponechána na ráně déle než většina obvazů. Pacientům vyhovuje, protože je obvaz snadno použitelný, velmi cenově dostupný a hojí rány rychleji. Na základě mých klinických zkušeností s krytím ENLUXTRA jej určitě mohu doporučit k zaražení do rutinního protokolu péče o rány.

 

 ____8188176

Alex Reyzelman,
Lékař podiatrie, Bay Area Foot Care;
Ředitel Centra pro léčbu a zachování končetin;
Docent, Katedra medicíny, Kalifornská škola podiatrické medicíny, Univerzita Samuela Merritta

ENLUXTRA je „chytrý obvaz“, který lze použít na různých typech ran jako jsou vředy diabetické nohy, dekubity, venózní vředy nohou a pooperační rány. Obvaz dokáže absorbovat velké množství exsudátu a zadržet jej uvnitř obvazu. Tím vytváří v ráně vhodné prostředí pro autolytický debridement. Byl jsem ohromen množstvím exsudátu, který ENLUXTRA dokáže absorbovat zejména u vysoce exsudujících žilních vředech nohou. Také mě překvapilo použití obvazu u suchých ran, které dokáže efektivně zvlhčovat. ENLUXTRA se dokáže přizpůsobit různým typům ran vysokých i nízkým množstvím exsudátu a tím nastartovat efektivně proces hojení.

 

____2143007

Michael Rothstein
Škola podiatrické medicíny v New Yorku

Používám obvaz ENLUXTRA téměř rok s velmi dobrými výsledky. Uvedu jeden příklad z praxe - můj pacient trpěl ránou s nadměrným množstvím exsudátu spojeným s intenzivním zápachem, což vyžadovalo každodenními výměny obvazu. Měl těžké cévní vředy na obou dolních končetinách v důsledku trojité tibiální osteotomie na obou nohou. Zkoušel jsem jiné obvazy bez zlepšení stavu. Od doby, kdy jsem začal používat obvaz ENLUXTRA, bylo možné přejít na změny obvazu jen dvakrát týdně a došlo k minimalizace zápachu. Pacient je spokojený a rána se hojí natolik dobře, že je možné přistoupit k aplikací kožního štěpu.

 

Čeští lékaři ještě nemají tak velké zkušenosti s krytím Enluxtra, ale i za krátkou dobu stihli se přesvědčit v jeho účinnosti